Funkcje termobindownic

Podobnie jak w przypadku urządzeń do bindowania, funkcje dodane do termobindownicy mają pomóc w pracy. Jako, że jest to urządzenie z którego korzysta się po rozgrzaniu, istotne jest zmniejszenie ryzyka wypadków przy pracy.

Termobindowanie wspomagają takie usprawnienia jak:

 • System stabilizacji arkuszy podczas klejenia na gorąco.
  termobindowanie
  System stabilizacji pomoże uniknąć sytuacji, gdy podczas sklejania dokumenty zmienią swoje ułożenie i zbindowane zostaną nierówno. Jest to bardzo istotna funkcja, ponieważ podczas bindowania termicznego plik dokumentów połączony zostaje na stałe, bez możliwości wyjęcia kartki i ułożenia jej w inny sposób.
 • Czujniki dostosowujące czas zgrzewania do grubości pliku. Taka funkcja pomoże dobrać odpowiedni czas, tak aby zbindowany dokument był odpowiednio utwierdzony i nie zniszczył się.
 • Wskaźnik doboru okładek odpowiednich do grubości pliku. Podobnie jak przy bindowaniu istotny jest dobór odpowiedniego grzbietu, tak w przypadku termobindowania bardzo ważne jest wybranie odpowiednich okładek. Mają one za zadanie nie tylko chronić dokument, ale również utrzymać zbindowane kartki, by żadna nie wypadła, a przez to dokument się nie zniszczył.
 • Klamra zabezpieczająca przed kontaktem z rozgrzanymi częściami urządzenia.
  termobindowanie dokumentów
  Taka klamra pomoże uniknąć wypadków przy pracy i poparzeń osób korzystających z urządzenia. Warto zwrócić uwagę czy termobindownica posiada tę funkcję, ponieważ części urządzenia rozgrzewają się do temperatury 120-140 stopni, mogą więc wyrządzić dużo szkód. Szczególnie przydatna jest, kiedy termobindownica używana jest w domu, ze względu na bezpieczeństwo dzieci.
 • Półka pozwalająca na odstawienie zgrzanych woluminów do ostygnięcia.
  termobindownica - półka pozwalająca na odstawienie zgrzanych woluminów do ostygnięcia
  Półka pozwoli odłożyć gorące woluminy, bez obawy, że zniszczona zostanie powierzchnia na której będą się znajdować do czasu ostygnięcia. Tuż po wyjęciu utrzymują wysoką temperaturę, przez co mogłyby przyczynić się do zniszczenia blatu.
 • Automatyczne wyłączanie urządzenia po określonym czasie bez użytkowania. Funkcja ta pomoże zadbać o środowisko, oszczędzić energię, chronić urządzenie przed przegrzaniem.

Wszystkie funkcje mają na celu ułatwić pracę, a także pomagają uniknąć wypadków wynikających z niewłaściwego korzystania z urządzeń. Warto więc przy zakupie zapytać o wspomniane opcje, gdyż im więcej urządzenie ich posiada, tym sprawniej będzie z nami współpracować.